Homepage

Parní lázně

Zpět

parni_lazne_400

Na rozdíl od klimatu v sauně se u parní lázně jedná o vlhkou teplou lázeň. Vysoká vlhkost vzduchu (až 80-100 %) vytváří s teplotou (40 – 55 °C) jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Celková tělesná teplota stoupá asi o 1 – 2 °C. Každý stupeň tělesné teploty navíc oproti přirozenému stavu má za následek zvýšení metabolismu, to znamená větší spalování o cca 15 %. Pod vlivem parní lázně stoupá i spotřeba kyslíku, zvětšuje se vylučování oxidu uhličitého a dochází k celkové stimulaci životních funkcí. Kromě příjemného pocitu zotavení, působí parní lázeň jako podpůrné opatření při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatismu, chrapotu, přetížení svalů a poruchách prokrvení. Parní lázeň zklidňuje činnost srdce, zlepšuje celkovou kondici, tlumí rozrušení, tísnivé pocity a nervozitu, je výborným místem pro duševní a fyzickou relaxaci.

Solná parní lázeň je již po staletí v lékařských kruzích dobře známá zvláštním hojivým účinkem solí. Sůl očistí pokožku, stimuluje krevní oběh a zmírní dechové potíže. Jako všechny teplé procedury, solná parní lázeň navozuje relaxaci a regeneraci. Účinek je umocněn sálavým teplem okolo 50 °C. Kabina je vytápěna přiváděnou parou, stěny a lavice jsou vyhřívány na optimální teplotu.

Bylinná parní lázeň má skvělý relaxační účinek. Léčebným procesem u bylinné lázně je inhalování esencí, jako je např. máta, levandule, citrusy nebo eukalyptus. Po této lázni jsou dýchací cesty prostupnější, čistší a svěží několik dnů. Teplota lázně se pohybuje mezi 50 – 60 °C.

Po opuštění lázně je vhodné použít chladnější (ne ledovou) sprchu nebo whirpool a chvíli relaxovat buď přímo v prostorách Exotic Spa nebo, jde-li o závěrečnou fázi, v prostorách odpočívárny.